Опис
Червона кучерява слива: Виробництво
Чайні кущі, для сорту чаю Червона Кучерява Слива, ростуть на батьківщині відомого зеленого чаю в провінції Чжецзян у районі озера Сі Ху на висоті 500-700м. Починають збирати листя з кінця квітня, початку травня і до кінця червня. Збір листя відбувається вручну, обережно зриваються другий і третій листок. Збір закінчується до полудня, у момент найпекучішого сонця чай не збирають, він буде гірким і несмачним.
У цей час у спеціальних приміщеннях листя в’ялять, розм’якшуючи лист і готуючи його до подальшої обробки. Через дві-три години листя відправляють у спеціальний барабан, де воно переминається і в нього починає виділятися сік. Далі сировину складають у бамбукові кошики та відправляють до спеціальних кімнат, де підтримується потрібна температура та рівень вологості. Тут вони будуть ферментуватися. У потрібний момент технолог відправляє листя в барабанні котли на первинне обсмажування, в яких процес ферментації зупиняється і закріплюється. Після слідує друге обсмажування, яке проводять вручну. На півсферних плитах листя обсмажують і в цей момент скручують. За підсумком лиття набуває довгастої форми. Далі найцікавіше.
Першими, хто почав робити відомий нам червоний чай Червона Кучерява Слива, були вихідці з провінції Уїшань – батьківщини Да Хун Пао. Вони вирішили додати до технології приготування червоного чаю копчення темного улуна, і результат їх дуже порадував. Копчення не було таким сильним, як у темних улунів, вони коптили трохи і обережно, і в підсумку чай набув легкого димного аромату і багаторазово посилив свій, і так не слабкий, аромат.
Після копчення чай проходить фінальну сушку, після якої упаковується і відправляється до вас на чайний стіл.
Як заварювати Цзю Цюй Хун Мей
Червоний чай один з найбільш невибагливих до заварювання чаїв, але і до нього потрібно знати кілька тонкощів. Кучерява слива добре покаже себе як у європейському стилі заварювання, так і по-китайськи з чайної дошки. Дуже універсальний чай. Воду потрібно використовувати очищену або джерельну. Температура не має бути вищою за 95 градусів. Окріп може не дати правильно розкритися смаку й аромату чаю. Порція заварки 5-7 грам. Проливами витримує трохи більше 1 л води.
Смак і аромат червоного чаю Кучерява Слива
Як уже було неодноразово сказано, цей представник червоних чаїв має дуже сильний, п’янкий аромат. Аромат стане ще сильнішим, варто тільки прогріти суху заварку в гарячому заварнику. Можна виділити явні ягідні, сухофруктові ноти. Легка копченість і аромат сливи можуть трохи нагадати аромат чорносливу. Він легкий, не нав’язливий і ледь помітний.
Смак чаю не менш потужний. Настій бурштинового, темно-червоного кольору досить насичений і міцний. Присутні ті ж ягідні та фруктові ноти, можна відчути легкий смак чорного хліба.
Він добре зігріває і тонізує. Багатий на вітаміни, мінерали та амінокислоти. Покращує роботу травлення, серцево-судинної системи, загалом покращує роботу ШКТ. За правильного заварювання і норми чинить загальнозміцнювальну дію на серцевий м’яз.
Червона Кучерява Слива чай для приємного вечірнього відпочинку. Він подарує вам смак, що запам’ятовується надовго, підніме настрій, зігріє тіло і душу, якщо за вікном негода.
Відгуки
Відгуків немає, поки що.